LabMedia Logo

Veterinární laboratoř

Informace o laboratoři

Jsme česká veterinární laboratoř specializovaná na mikrobiologickou diagnostiku. Vyšetřujeme klinické vzorky odebrané od psů, koček, hlodavců, ptáků a dalších zvířat, včetně všech hospodářských.

Odborná charakteristika

Laboratoř je součástí firmy LabMediaServis s.r.o., která vyrábí kultivační a transportní média pro mikrobiologii veterinární, humánní i potravinářskou. Vyšetřovaný vzorek proto můžeme kultivovat na větší množství kultivačních půd, než je obvyklé na jiných pracovištích. Identifikaci provádíme systémem chromogenních agarů, biochemických testů, a především hmotnostní spektrometrií, protože součástí našeho vybavení je také spektrometr MALDI-ToF. S ohledem na mnohaletou profesní praxi obou mikrobiologů v bakteriologii a specializaci Dr. Wiplera na mykologii, můžeme nabídnout v bakteriologické i mykologické diagnostice nadstandardní přístup.

LabMediaServis je držitelem certifikace jakosti ISO 9001, 14001 a 13485.

Pracovníci

MVDr. Zuzana Čermáková Ph.D.RNDr. Jan Wipler Ph.D., laborantky: Bc. Miroslava Korobková, Katarzyna Lejsková.

Komunikace

Výsledky obdržíte e-mailem ve formě skenu výsledkového listu, který zůstane uložen v našem archivu; na vyžádání (pojišťovna apod.) jej zašleme poštou.

Bakteriologické i mykotické nálezy patogenních a oportunně patogenních mikroorganismů vyjadřujeme ve výsledku většinou i kvantitativně, a tam, kde se vyskytne více možných původců onemocnění, popř. jiné téma pro konzultaci, píšeme komentář.

K telefonické konzultaci jsme k dispozici od 9,00 hodin do 18,00 hodin po-pá, o víkendu dle předběžné dohody (sloužíme vždy 1 den o víkendu).

Příklady výsledkových listů, které od nás dostanete: (moč – pes – meticilin rezistentní stafylokok, výtěr z krku – pes – kontrola po ATB terapii, dermatofyty – ježek bělobřichýbalanitida a cheylitida – morčechronický kašel – pesMRSA – kožní léze – kůňmastitidy – krávykonjunktivitida – peschronický kašel – pes – /Candida albicans/Urikult – kočkachronická rýma – kočka).

Ceník

Ceník zašleme na vyžádání, příklady výsledkových listů obsahují ceny, které, jak je vidět, se odvíjejí od množství vykonané práce. Negativní vzorek a vzorek, ve kterém jsou diagnostikovány dvě patogenní bakterie s testováním citlivostí k ATB se v ceně samozřejmě liší.